Motywem przewodnim dziewiątej edycji festiwalu Patchlab jest CONNECTED, czyli połączeni.

Dziś łączymy się głównie przez internet, ale łączy nas również nowa sytuacja w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, ograniczenia spowodowane pandemią, ale i myślenie o przyszłości wspólnych przestrzeni publicznych, wydarzeń kulturalnych i codziennego życia z/po wirusie. Internet i nowe technologie stały się naszym głównym kanałem komunikacyjnym, wielu z nas nigdy wcześniej nie korzystało z cyfrowych technologii na tak dużą skalę. Świat przechodzi przyspieszoną rewolucję cyfrową.

W tych nowych warunkach technologie cyfrowe umożliwiają nam łączność, bliskość i dostępność w każdej chwili. Nie mamy pewności, czy jesienią będzie można zorganizować i spotkać się na festiwalu w dotychczasowej formule. Zaplanowaliśmy więc wydarzenia festiwalowe głównie cyfrowe, ogólnodostępne, w eksperymentalnym formacie korzystającym z nowych technologii. Zaprezentujemy projekty artystyczne w sieci i w AR, czyli w rozszerzonej rzeczywistości, w wirtualnym kinie pokażemy eksperymentalne animacje komputerowe, zdalnie będzie można wziąć udział w warsztatach, a także zagrać w dystopijną wieloosobową grę komputerową pozwalającą na zwiedzanie post-apokaliptycznego Nowego Jorku. Nie zabraknie AV NOCy, podczas której zobaczymy wyjątkowe projekty audiowizualne w formacie 360°.

 

OTWARTY NABÓR (zamknięty)
Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym naborze i przesłania propozycji projektów, które moglibyśmy zaprezentować w tegorocznym programie oraz takich, które możliwe są do zrealizowania online w nieoczywisty sposób.

Propozycje można zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem formularza online.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 lipca.

Skontaktujemy się z autorami wybranych projektów, z którymi indywidualnie omówimy szczegóły realizacji i wynagrodzenie.