Salon AR

🔴 online

W Salonie AR znajdzie się 5 prac w formule rozszerzonej rzeczywistości. Do pełnego odbioru prac niezbędny będzie smartfon lub tablet z zainstalowaną darmową aplikacją Patchlab AR oraz słuchawki.

Aktywacja wystawy: 23.10.2010 


ground.alt | Ryoichi Kurokawa

  JP

Praca stworzona przez Ryoichi Kurokawę – wirtuoza przenikania się dźwięku z obrazem, oparta jest na cyfrowych rekonstrukcjach materiału zarejestrowanego w ciągu ostatnich dwunastu lat na Bliskim Wschodzie i na Bałkanach przez Daniela Demoustiera – jednego z najlepszych fotoreporterów na świecie, relacjonujących konflikty i kataklizmy w ponad 100 krajach, dla telewizji takich jak BBC czy Channel 4. Obrazy przedstawiają różne punkty widzenia sytuacji związanych z danym konfliktem wojennym. Siatka graficzna jest medium, przez które widz może przyjrzeć się konfliktom toczącym się daleko od jego codziennego życia, tworząc unikalną, intymną relację między widzem a odległymi światami po drugiej stronie ekranu.


Praca zrealizowana dla The Webby Awards, W3C i Web Foundation z okazji 25-lecia sieci World Wide Web
Koncepcja, reżyseria, kompozycja, programowanie: Ryoichi Kurokawa
Filmowanie i nagrywanie dźwięku: Daniel Demoustier
Produkcja: Nicolas Wierinck
Produkcja: Studio Ryoichi Kurokawa


TTN-AR.01 | Andrea Familari

  IT

TTN-AR.01 jest częścią serii Tribute To the Noise, etapem podróży przez generatywny noise we współczesnej aranżacji audiowizualnej, w których przypadkowość jest eksplorowana poprzez uruchamianie wciąż na nowo unicestwianych krajobrazów. TTN-AR.01 prowadzi do szeroko zakrojonych badań nad potencjalnymi możliwościami noise`u. Początkowo niepożądany sygnał stał się czynnikiem generującym nieskończoną ilość danych, których procesy sprawcze są w ścisłej relacji z podmiotem samego badania.

TTN-AR.01 w Salonie AR przejawia się w ulotnej postaci, widocznej tylko w rozszerzonej rzeczywistości, przypominając o możliwościach jakie tworzą spotkania na styku różnych światów.


Falla Snara - Dom Depot 2.0 | Alek Sarna

  PL

Animacja oparta na reinterpretacji kontekstu oraz formy współczesnego dzieła szwedzkiej artystki Anny Uddenberg pt. „Dom Depot”. Autorka skupiła swą uwagę na zagadnieniach związanych z powszechnie praktykowaną w czasie pandemii zdalną formą pracy, na poczuciu domowego komfortu, ekonomii uwagi oraz nowych technikach eksploatacji pracownika, mając poczucie, że użytkowane meble są zaprojektowane niewłaściwie w stosunku do dzisiejszych oczekiwań. Jak mówi: “Przeprojektowałam więc Dom Depot, który może stać się pomnikiem z przyszłości dla tych, którzy zgadzają się na nienormowany czas pracy zdalnej, tym którzy mają tzw. „text neck”, tym co z niechęcią kończą Fortnite, tym którzy oglądają seriale taśmowo czy też tym którzy nie wrócili do biura po pandemii”.


Relay - Sport algorytmów | Krzysztof Syruć

  PL

Animacja stworzona z serii prac powstałych na bazie autorskich algorytmów graficznych. Podobnie jak w biegu sztafetowym ostatni obraz przetworzenia od jednego algorytmu jest przekazywany do następnego. Każdy może wygenerować skończoną ilość generacji. Algorytmy różnią się skutkami swoich działań lecz każdy z nich w zapętleniu czerpie tylko z tego co sam stworzył. Synergiczne połączenie wszystkich w jednym sekwencyjnym biegu zmienia wszystko i powoduje, że można dotrzeć do znacznie dalszych abstrakcyjnych przestrzeni.

Proudly powered by WordPress | Theme & support by BS.