GALERIA 360°
rezydencje artystyczne #homeedition

25.10.2020 🔴 online
Hevre+1

W wyniku otwartego naboru rezydencje artystyczne w Galerii 360° ogłoszonego w maju br. przez Fundację Photon, wyłoniono 3 projekty, które zostaną zrealizowane w Galerii 360°. W tym roku wyjątkowo, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, rezydencje #homeedition odbywają się zdalnie. W trakcie miesięcznej rezydencji (15.09.2020 – 18.10.2020) artyści będą opracowywać swoje projekty w swoich domach/studiach/pracowniach.
Zwieńczeniem rezydencji będzie prezentacja gotowych prac w Galerii 360°, a także w sieci w formacie 360°.

 


Projekt audiowizualny wzbogacony o interaktywne lasery, który stanowi metaforyczną krytykę interakcji człowieka z przyrodą i wpływu na nią. Utwór dzieli się na dwie części. Pierwotna natura, harmonijna i automatyczna w odruchach zostaje zderzona z czynnikiem ludzkim. Moment ten uzmysławia, że nasza własna interwencja pozostawia ślady i wcale nie jest niewidoczna, uświadamiając ludziom wartość harmonijnego bycia elementem większej całości.


Troublants Trous Noirs | Jules Roze

  FR/CA

, Sol Miracula

  CA

Projekt audiowizualny, inspirowany złożonością zjawiska i tajemnicą otaczającą kosmiczne czarne dziury, stworzony przez duet  artystów z Francji i Kanady, specjalizujących się w kompozycji elektroakustycznej, sztuce cyfrowej i kreatywnym kodowaniu. Twórcy zapowiadają immersyjny projekt generatywny, badający koncepcję czasoprzestrzeni jako 4-wymiarowego kontinuum, podstawowych sił natury i świata kwantowego, których podróż napędza harmonia i chaos.


Under Our Skin | A-li-ce

  FR/DE

Immersyjny utwór audiowizualny łączący narrację science fiction z odkrywaniem symbiotycznych światów natury, począwszy od sieci komórkowych bakterii po konstelacje alg. Po drodze wzorce wizualne oddziałują na siebie i przeobrażają się, kształtując żywy organizm otaczający publiczność. Format 360° pozwoli na stworzenie przestrzeni medytacyjnej, w której będzie można doświadczyć wrażenia unoszenia się i dryfowania, pozwalając widzowi stać się częścią stworzonego cyfrowego tworu.

Proudly powered by WordPress | Theme & support by BS.