Festiwal Animacji Ars Electronica w Linzu jest filarem programu wrześniowego festiwalu Ars Electronica od 2005 roku. Program obejmuje szeroką gamę pokazów i różnorodne wydarzenia związane z animacją. Jest przeglądem aktualnych nurtów w dziedzinie cyfrowej animacji na całym świecie, prezentując określone strategie i unikalne punkty widzenia.

Sekcja zatytułowana Teatr Elektroniczny zawiera selekcję twórców animacji z całego świata. Prezentuje najbardziej aktualne nurty w sztuce animacji w kontekście technologii i społeczeństwa. Imponująco ilustruje dynamiczny rozwój artystycznej animacji komputerowej, a także ekspansywny rozwój różnych obszarów z nią związanych.
Rzut oka na prace nagrodzone w 2020 ukazuje szerokie spektrum, od animacji w kontekście performansu i instalacji po animację w czasie rzeczywistym i wieloaspektowe, tematyczne dyskusje.

Projekcje nagrodzonych animacji Festiwalu Animacji Ars Electronica prezentowany jest dzięki współpracy z Austriackim Ministerstwem Federalnym ds. Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Szczegóły programu wkrótce.